Ekonomik Kartvizit

Ekonomik Kartvizit

KARTVİZİTLER

 Kartvizit, en basit tanımıyla kişileri ve kurumları tanıtan ve günümüzde hemen her sektörün yaygın olarak kullandığı bir ön tanıtım aracıdır. Kartvizitte kişinin adı soyadı, iletişim adresleri, çalıştığı firmanın ismi ve logosu gibi bilgiler mutlaka olmalıdır. Bu sayede kartvizitler, kolay ve kalıcı bir yolla müşterinin aklında kalıcı hale gelmesini sağlar.

Kartvizitin kökeni çok uzun bir geçmişe dayanmaktadır. İlk olarak 15. yüzyılda Çin’de kullanılmaya başlanan kartvizitler, iş adamları, yatırımcılar ve üst düzey aristokratlar arasında hızla yayılmıştır. Hatta çoğu zaman bir ajanda görevi görmüş, hizmetkârlar kartları alarak bir nevi randevu amacıyla kullanmışlardır.  Sanayi devrimiyle birlikte orta sınıf yükselişe geçmiş, modern matbaa ve baskı tekniklerinin gelişmesiyle birlikte bu kartlar modern kartvizitlerin öncüsü olmuştur. 20. Yüzyıla gelindiğinde ise kartvizitler küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için de tasarlanmaya başlandı. Günümüzde hâlâ kullanılan kartvizitler artık içerisinde e-posta ve sosyal medya hesapları gibi geçmişte olmayan birtakım bilgiler de içeriyor.

 

Gelişen teknoloji ile birlikte kartvizitlerin gerek içeriği gerek tasarımı da değişmiş, daha önce hiç kullanılmayan bilgi ve teknolojiler kartvizitlerdeki yerini almıştır. Örneğin henüz birkaç yıldır hayatımıza dâhil olmasına rağmen büyük bir hızla yayılan ve birçok alanda kullanılan QR kod artık kartvizitlerde de kullanılmaktadır.


Kartvizit Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kartvizitte yer alacak bilgilere ve bu bilgilerin büyüklüğüne, detaylara karar vermek

Kartvizitin modelini, rengini, kesimini, malzemesini, tek yönlü mü çift yönlü mü olacağını, yapılacak selefonu belirlemek

Gerekirse bir grafikerden yardım alarak hayalinizdeki kartviziti tasarlamak

Yazıların karakterine, fontlarına karar vermek

 

Kartvizit Çeşitleri ve Özellikleri

 

Standart Kartvizit

Profesyonel iş hayatının en önemli yapıtaşlarından biri olan kartvizitlerin standart olanları tek taraflı olarak basılır. Ancak istek üzerine arka yöne tek renk (siyah) olacak şekilde de tasarlanabilir. Bristol veya Kuşe kâğıdına basılabilir. Standart kartvizitlerin fiyatı kâğıt seçeneğine, selefonun mat veya parlak olmasına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Tasarım bittikten sonra en geç bir hafta içerisinde kartvizitleriniz teslim edilir.

 

Orta Seviye Kartvizit

Biraz daha dayanıklı bir kartvizit yaptırmak isterseniz Orta Seviyedeki kartvizitlerimiz tam size göre! Standart kartvizite göre daha dayanıklıdır, bu sebeple çokça tercih edilir. Orta Seviye kartvizitlerin fiyatları selefonun çeşidine, tek yön mü çift yön mü olacağına ve kâğıdın kalitesine göre farklılık gösterir. Tasarımı bitirdikten sonra dosyayı www.dijitakaskievi.com yüklemeniz yeterlidir. Kartlarınız bir hafta içerisinde hazır olacaktır.


Selefon Nedir?

Selefon baskı işleminden sonra ürüne uygulanan bir koruma tabakasıdır. Baskısı yapılan ürünü sudan, ışıktan, yırtılma vb. gibi dış etkenlere karşı korur.

Mat ve parlak selefon olmak üzere iki çeşidi vardır. Parlak selefon ürünlere parlak bir görüntü verir ve dikkat çekicidir. Mat selefon ise genellikle daha şık ve resmi iş kollarında veya davetiyelerde kullanılır.

Selefon uygulaması kartvizitlere daha profesyonel ve zarif bir görüntü vermektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken şey, uygulama esnasında yüksek ısı kullanıldığı için ince gramajlı kâğıtlar yırtılıp zarar görebilir. Bu nedenle 135 gr. altındaki kâğıtlara selefon uygulanmaz. 

NK-NKA-NKS Kartvizit nedir? Özellikleri Nelerdir?

NK Kartvizit,250 gr. Bristol kağıdına tek yönlü olarak basılır.NK kodlu kartvizitler parlak selefonludur ve 1000 adet olarak baskıya alınır.Tüm kartvizitlerimizde olduğu gibi NK kartvizitin ölçüsüde 8.2 x 5.2 cm'dir.

NKA Kartvizit, 250 gr. Bristol kağıdına çift yönlü olarak basılır.Kartvizitin önü renkli, arkası tek renk (siyah) olarak tasarlanır.NKA kodlu kartvizitler parlak selefonludur ve 1000 adet olarak baskıya alınır.NKA Kartvizitin ölçüsü 8.2 x 5.2 cm'dir.

NKS Kartvizit, 250 gr. Bristol kağıdına tek yönlü olarak basılır.NSK kodlu kartvizitler selefonsuzdur ve 1000 adet olarak baskıya alınır.NKS Kartvizin ölçüsü 8.2 x 5.2 cm'dir.

Matbaa
280 gr Amerikan Bristol Kağıt
Parlak Selefon
Tek Yön Renkli Baskı

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

BANKA HESAP BİLGİLERİ
DENİZBANK – KÜÇÜKBAKKALKÖY ŞUBESİ
MURAT ŞENTÜRK
TR86 0013 4000 0048 1270 8000 09
  • Görüntüle: 15188
  • Ürün Kodu: NK-NKA-NKS
  • Teslim Süresi : 1 kutu içerisinde 1000 adet ürün vardır.
  • Ebat 84x54mm
  • Stok Durumu: 10000
0Satıldı
  • 40,00 TL
  • Vergiler Hariç: 40,00 TL

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: nk, nka, nks, standart kartvizit, matbaa, ataşehir matbaa, küçükbakkalköy matbaa, acil kartvizit, avukat kartvizit, avukat kartvizit örnekleri, bilgisayar kartvizit, dijital matbaa, doktor kartvizit, eczane kartvizit, eczane kartvizit örnekleri, emlak kartvizit, emlak kartvizit örnekleri, en güzel kartvizit örnekleri, en güzel kartvizitler, en iyi kartvizit, en iyi kartvizit tasarımları, en ucuz kartvizit, en ucuz matbaa, en uygun kartvizit, en uygun matbaa, hazır kartvizit, hazır kartvizit tasarımları, hazır kartvizit şablonları,