Roll Up Banner ve Örümcek Stand ile Etkili Reklam

Yazan fatiherdem 12/12/2018 0 Yorum Matbaa ve Baskı,

Bu yazımızda, hızlı ve kolay bir şekilde istediğiniz yerde tanıtım yapabilmeniz için pratik reklam standı çözümlerinden bahsedeceğiz. Reklam standı olarak en çok kullanılan araçlar ise roll up ve örümcek stand dediğimiz etkili ve pratik reklam araçlarıdır.

 

Örümcek stand ve roll up banner aslında hemen hemen aynı amaca hizmet ederler. Aralarındaki en büyük fark ise kapladıkları alan itibariyle örümcek stand biraz daha büyük, roll up banner stand ise biraz daha küçük ve pratiktir.

 

Roll up banner ve örümcek stand afişleri bir toplantı, etkinlik, ürün veya iş yeri tanıtımı için her bütçeye uygun tek kullanımlık ya da tekrarlı kullanıma uygun reklam faaliyetleri için en etkili tanıtım araçlardan biridir. Reklam yapacağınız mekanın büyüklüğüne göre, roll up banner ölçüleri içerisinden size uygun olanı kullanarak mesajınızı potansiyel müşterilerinize en etkili şekilde iletebilirsiniz.

 

Roll Up Banner ile istediğiniz yerde istediğiniz zaman reklam

 

roll up bannerÖrümcek stand ve Roll up banner, öbür tanıtım araçlarına göre önemli avantajlara sahiptir. Roll up banner fiyatları çok ucuz olmasının yanı sıra hafif, sağlam ve taşıması kolay olması, gerektiği zaman rahatça yer değiştirebilmesi en önemli artılarındandır. Bir taşıma çantası içinde demonte halinde olan roll up banner stantlarının saklanması ve gerektiğinde başka bir yere nakliyesi de çok pratiktir. Bu özelliği de roll up stand reklamınızın, istediğiniz yerde ve istediğiniz zaman kullanıma hazır olması demektir.

 

Mesela bir şube açılışı sırasında kullandığınız örümcek stand veya roll up stand reklamınızı işi bittiğinde taşıma çantasına koyup uygun bir yerde saklayabilirsiniz. Daha sonra bir fuara katıldığınızda aynı reklamı kolayca çantasından çıkarıp kurabilir ve etkili reklamınıza aynen devam edebilirsiniz.

 

Roll Up Banner Konuşmadan Satış Yapar

 

İş yerinizde, şube açılışlarında, fuarlarda ve müşteri adaylarınızın bulunma ihtimali olan her yerde roll up banner standlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu tanıtım aracıyla isterseniz bir mesaj iletin, isterseniz bir duyuru yapın ya da istediğiniz bir ürünün reklamını yapın. Tanıtım amacıyla tutacağınız bir elemanın ve öbür reklam türlerinin masraflarıyla kıyaslandığında, roll up banner fiyatları bütçenizi yormadan da mesajlarınızı potansiyel müşterilerinize iletmenin en ucuz yoludur.

 

Bir kere grafik tasarım yaptırıp örümcek stand veya roll up banner düzeneğini kurduğunuz zaman müşterilerinizin gözü önünde sergileyebileceğiniz bir reklamınız sürekli hazır demektir. Eğer mesajlarınızı etkili bir şekilde yazıp harika bir grafik tasarımla birleştirebilirseniz, standınızın önünden geçen insanların ilgisini çekmeyi başarabilirsiniz. Sonrasında size sadece ilgisini çektiğiniz müşterinizin sorularını yanıtlamak ve satışın tahsilatını konuşmak kalır.

 

Roll up Banner Standlarından En Etkili Şekilde Yararlanmanın 5 Yolu

 

  1. Grafik tasarım çok önemlidir. İnsanlar yukarıdan aşağıda ve soldan sağa doğru okurlar. Bu nedenle marka ismi ve logonuzu göz hizasına gelecek şekilde yerleştirin. Öbür basılı tanıtım araçlarında iletişim bilgileriniz grafik tasarım çalışmasının en alt kısmında bulunsa da, roll up banner ve örümcek stand tasarımında gelip geçen insanların kolayca görebilmesi için iletişim bilgilerini en alta koymayın.
  2. Bir ana mesajınız olsun. Roll up banner üzerindeki tanıtım yazınızda çok fazla bilgi vermeye telaşına kapılarak tasarımı yazı çöplüğüne çevirirseniz insanlar hiçbir mesajı okumaz. Bunun için yazı stand üzerinde kalabalığı yerine bir tane çarpıcı mesajınız olsun. Müşterinizin ilgisini çeken küçücük bir mesaj, sayfalar dolusu yazıdan daha faydalıdır.
  3. Grafik tasarım için yüksek çözünürlüklü resimler kullanın. Düşük pikselli bir resim bilgisayar ekranında ve A4 ebadında bir çıktıda iyi bir görüntü sunabilir. Fakat bu düşük çözünürlüklü resimler, roll up banner baskıda bulanık ve nahoş görünecektir.
  4. Beyaz ve sarı zemin üzerine kırmızı, siyah veya koyu mavi gibi zıt renkler kullanın. Alt başlıklar, roll up banner stantlarında çok fazla işe yaramaz. Neticede gayemiz hızlı bir şekile dikkat çekmektir.
  5. Mesajınız açık ve büyük yazı tipleriyle kolayca fark edilebilsin. Roll up banner tasarımınızda ne varsa rahatlıkla okunabilir olmalıdır. Karmaşık ve artistik yazı fontları kullanmayın. Cesur ve aynı zamanda büyük yazılar kullanın.

 

Roll up Banner Fiyatları ve Ölçüleri

 

Roll up banner standları için en çok tercih edilen ölçü 85x200 cm olmakla birlikte 100x200 ve 120x200 cm ölçüleri de bulunmakta olup, ihtiyaca yönelik olarak farklı ölçüleri de üretilebilmektedir. Dijitalbaskievi.com olarak çeşitli roll up banner ölçülerindeki ürünleri en kaliteli baskı hizmetimizle birlikte müşterilerimize sunmaktayız.

 

Roll up fiyatları da kullanılacak mekanizmanın ölçülerine ve malzeme kalitesine göre değişebilir. Piyasada çok farklı roll up banner fiyatları görebilirsiniz. Biz bu konuda çok ucuza rağbet etmenizi önermiyoruz. Aynı kalitede ürünler için de çok yüksek fiyatlar ödemenize gerek yoktur. Bu konuda en sağlıklı yöntem güvendiğiniz bir matbaa ile çalışmak olacaktır.

 

Dijitalbaskievi.com’da en kullanışlı malzemeyi mükemmel baskı ile birleştirip en uygun roll up banner fiyatları ile müşterilerimize yıllardır hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şimdi mükemmel bir roll up banner standına sahip olmak istiyorsanız, roll up ölçüleri ile birlikte logonuzu ve detayları bize belirtmeniz yeterlidir. Matbaa ve grafik tasarım uzmanlarımız en kısa zamanda size gerekli yönlendirmeler ve fiyat teklifiyle dönüş yapacaktır. Her türlü soru ve görüşlerinizi bize bildirmek için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.

 

Tel: +90 216 577 00 77

 

Email: info@matbaasayfasi.com

 

 

Etkili Reklam İçin Baskı Hizmetlerimiz:

 

Kartvizit baskı, en temel reklam araçlarından biridir. Müşteri adaylarınıza vermiş olduğunuz sıra dışı ve etkili bir kartvizit size yıllar sonra bile satış olarak geri dönebilir. Mükemmel bir kartvizit yaptırmak için bilmeniz gerekenleri kartvizit örnekleri yazımızda keşfedebilirsiniz.

 

Broşür bastırmak da son derece etkili tanıtım kampanyalarından biridir. Ürün veya hizmet satışlarınızı kaliteli bir broşür tasarımı ile arttırabilirsiniz. Bu konuda çok önemli ipuçları paylaştığımız broşür örnekleri yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

 

 

Yorum yap