Kartvizit Örnekleri Tasarım ve Baskı Fiyatları

Yazan fatiherdem 06/12/2018 0 Yorum Matbaa ve Baskı,

İş hayatında bir pozisyonda çalışansanız veya kendi işinizi yapıyorsanız bir kartvizit kullanmanız gerekir. Yaptığınız iş internet üzerinden olsa bile, her yerde potansiyel müşterilerle karşılaşma ihtimalini göz önünde bulundurarak kendinizi tanıtmak için bir kartvizit kullanmanız çok faydalı olabilir. Yani sektörünüz ne olursa olsun, bu küçük ama faydalı tanıtım aracını kullanmalısınız.

 

Kartvizit Nedir, Ne İçin Kullanılır?

 

Kartvizit nedir sorusuna, sizi ve işinizi en özet ve akılda kalıcı şekilde tanıtmayı amaçlayan boyut olarak küçük ama potansiyel etkisi bakımından büyük tanıtım araçlarıdır şeklinde cevap verebiliriz. Etkili bir kartvizit, sadece sizi tanıtmakla kalmaz, ayrıca siz onu birilerine verdikten çok sonra bile satış yapmanızı sağlar.

 

Potansiyel müşterilerle ne zaman ve nerede karşılaşacağınızı asla kestiremezsiniz. Ama kartvizitlerinizi doğru noktalarda dağıtmanın birçok yolu vardır.

  • Bayi veya sektör toplantıları
  • Konferanslar ve Fuarlar
  • İş ziyaretleri ve tedarikçiler
  • Sosyal etkinlikler

 

Sadece bu tarz toplantılar için değil elbette, ayrıca kargoyla bir fatura, makbuz veya evrak gibi şeyler gönderiyorsanız içerisine mutlaka bir kartvizit ekleyin. Kartvizitinizin insanların firmanız hakkında sahip olacağı ilk izlenim olabileceğini unutmayın. Bu nedenle güzel bir kartvizit tasarım ve mükemmel bir baskı çok önemlidir.

 

Kartvizit Baskı İçin Ne Tür Bir Kâğıt Tercih Etmelisiniz?

 

Her çeşit kağıt kullanabilirsiniz ancak kaliteden asla ödün vermeyin. Parlak veya mat, ipek veya keten dokulu olsun kartvizit için mutlaka kaliteli Premium kâğıt kullanmaya özen gösterin. Ayrıca keten, laid ve çekiç etkili dokularla birlikte lüks kâğıtlar ve metalik ve sedef perdahlı kartlar da vardır. Biraz pahalıya gelebilir ama unutmayın kartvizit sizi ve işinizi yansıtır.

 

Kartvizit boyutları kadar kağıt kalınlığı da önemli bir konudur. Hiç kimse değersiz izlenimi veren ince bir karttan hoşlanmaz. Dijitalbaskievi.com müşterileri genellikle 400 gram kartları tercih ediyorlar. Siz de 350 gramın altına inmemeye özen gösterin.

 

Kartvizit Boyutları

 

En çok kullanılan kartvizit boyutları 85 x 55 mm, 90 x 50 mm ve 90 x 55 mm'dir. Bununla birlikte, kare şeklinde bir kart kullanabilirsiniz veya ikiye katlanan kartvizit modelleri de tercih edebilirsiniz. Bu tamamen size bağlıdır. Çoğu kart yalnızca bir logo, isim ve iletişim bilgilerini içerir. Önemli hizmetlerinizden bahsetmek ya da daha fazla bilgi vermek isterseniz katlamalı bir kartvizit tercih edebilirsiniz.

 

Kartvizit Fiyatları

 

Kartvizit fiyatları diğer reklam araçlarına göre daha uygun olsa da, çok sayıda dağıtmanız gerektiğini düşünecek olursak hatırı sayılır bir maliyeti olabilir. Ancak kartvizit fiyatları, kullanılan kağıt boyutuna ve kalınlığına, basılacak kart sayısına tek taraflı veya çift taraflı oluşuna göre değişir. Genel olarak sipariş miktarı arttıkça birim fiyat düşmektedir.

 

Dijital Baskı Evi olarak istediğiniz sayıda kaliteli kartvizit bastırma şansına sahipsiniz. 23 yılı aşkın süredir kendi binamızda kendi makinelerimizle matbaa sektöründe hizmet vermekteyiz. Dolayısıyla müşterilerimize en hızlı ve kaliteli hizmeti vermenin yanı sıra, en uygun kartvizit fiyatları ile rekabetçi bir yapıya sahibiz.

 

Kartvizit Tasarım

 

Müşterilerimize kartvizit tasarım konusunda önerimiz her zaman basit bir tasarım tercih etmeleri yönündedir. Kullanılacak yazı tipi ve boyutları kolayca okunabilecek şekilde seçilmelidir. Şirket ismi yazı boyutu en az 8 punto ile 12 punto arasında kullanılması idealdir.

 

Kartvizit tasarım çalışmanızı baskıya göndermeden önce taşma ve kırpma paylarını belirtmeyi unutmayın. Tasarımınızda mümkünse renk karmaşasından kaçının. Gözü yoracak renkler ve hareketler ilk bakışta itici geleceğinden tercih edilmemelidir. Sadelik daima iş görür.

 

Eğer grafik tasarım konusunda bir tecrübeniz yoksa veya firmanızda bir grafik tasarım personeli bulunmuyorsa bu konuda bizler size yardımcı olmak için her zaman hazırız. Harika bir kartvizit tasarımı için uzman ekibimize nasıl bir çalışma hayat ettiğinizden biraz bahsetmeniz yeterli olacaktır.

 

Online Matbaa ile Hızlı ve Uygun Fiyatlı Kartvizit Baskı

 

Dijital Baskı Evi online matbaa hizmeti sayesinde artık ofisinizden dışarı çıkmadan ve her hangi bir matbaaya uğramadan da harika bir kartvizit baskı hizmeti alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, varsa kartvizit tasarımınızı bize ulaştırıp fiyat almaktır. Bir tasarımınız yoksa, logo ve yazılı bilgileri bize gönderip nasıl bir kartvizit düşündüğünüzden bahsetmeniz yeterlidir.

 

Uzman grafik tasarım ekibimiz son teknoloji ürünü baskı makineleri kullanarak kartvizit baskı işlemini en kısa sürede gerçekleştirerek ücretsiz kargo ile adresinize ulaştıracaktır. Koşulsuz müşteri memnuniyeti ile çalışan firmamız, tüm çalışmalarında yüksek kaliteli malzemeler kullanmaktadır.

 

Telefon: +90 216 577 00 77

Email: info@matbaasayfasi.com

 

Kartvizit Örnekleri

 

Bazen sıra dışı bir kartvizit, iş hayatınızın en önemli bağlantısını yapmanıza yardımcı olabilir. Ancak sıra dışı olayım derken ölçüyü kaçırmamak lazım elbette. Bir kartvizit hem sıra dışı hem de basit ve sade olabilir. Size ilham vermesi adına aşağıdaki videoda sıra dışı kartvizit örnekleri bulabilirsiniz.

 

 

İlham Veren Kartvizit Örnekleri

 

 

Yukarıdaki videoda gördüğünüz kartvizit örnekleri hoşunuza gitti mi? Hiç şüphesiz bu tarz kartvizit modelleri çok üretici grafik tasarım zekasına sahip olanlar tarafından üretilmiştir. Yine size fikir vermesi adına daha fazla kartvizit örnekleri görmeniz için aşağıdaki resimleri de inceleyebilirsiniz.

 

Kartvizit Modelleri

 

Modern ve Zarif

 

kartvizit örnekleri

görsel kaynak: https://www.behance.net/gallery/45831283/Business-Card

 

Minimal ve Geometrik

 

kartvizit modelleri

görsel kaynak: https://www.behance.net/gallery/44944081/Business-Card

 

Kraliyet ve Lüx

 

kartvizit tasarım

görsel kaynak: https://dribbble.com/shots/2843235-Business-Card-Creative-Mints

 

Basit ama Etkili

 

kartvizit baskı

görsel kaynak: https://dribbble.com/shots/3002000-Ueno-Rebrand-Business-cards-7

 

Renkli ve Minimal

 

kartvizit fiyatları

kaynak: https://dribbble.com/shots/2694126-Tracktion-business-card

 

Gördüğünüz gibi kartvizit örnekleri ve tasarım modelleri çok üretken bir şekilde çeşitlilik gösterebiliyor. Siz de akılda kalıcı bir şekilde potansiyel müşterilerinizde bir iz bırakmak istiyorsanız en kaliteli ve ucuz kartvizit fiyatları ile baskı hizmetimizi denemek için hemen bize ulaşın: iletişim sayfamız.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

 

Afiş tasarımı için baskı konusunda bilmeniz gerekenler

 

Broşür Örnekleri ve Mükemmel Bir Broşür Tasarımı

 

 

Yorum yap