Broşür Örnekleri ve Mükemmel Broşür Hazırlama

Yazan fatiherdem 19/11/2018 0 Yorum Matbaa ve Baskı,

Broşür Örnekleri ve Mükemmel Broşür Hazırlama İpuçları

 

Tanıtım kampanyanızda aktarmak istediğiniz mesajlar için bir katalog fazla, ve bir afiş de az geliyorsa broşürler ideal bir reklam aracı olarak kullanılabilir. Broşür örnekleri günümüzde bir etkinlikten, bir ürün reklamına kadar her yerde etkili reklam yapmak amacıyla kullanılmaktadır. Siz de ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak için bir broşür kullanmayı düşünüyorsanız, bu çok yönlü reklam araçlarından en iyi şekilde istifade edebilmeniz için burada bazı faydalı ipuçları paylaşmak istiyoruz.

 

Öncelikle Broşür Hazırlama İçin Bir Plan Oluşturun

 

Başarılı bir broşür hazırlama aşamasında evvela, yeni bir projeye başlamadan önce kısa bir plan yapmanız gerekir. Broşür örnekleri incelemesine geçmeden kısa bir özet yazı yazın. Özet plan yazınızda olması gereken hususlar genel olarak şunlardır:

 

  • Amaç: Broşür hazırlama amacınız tam olarak nedir? Broşür size ne sağlayacak?
  • Hedef Kitle: Potansiyel müşterileriniz ve hedef kitleniz kimlerden oluşuyor?
  • Ön plana çıkan avantajınız nedir?  Sizi eşsiz kılan özelliğiniz nedir? Potansiyel müşterileriniz, birçok rakip firma arasında neden sizin firmanızı tercih etsinler?
  • Eyleme Geçirici Mesaj: Broşür verdiğiniz insanlar için eyleme geçirici çağrınız nedir? Sizi aramalarını mı istiyorsunuz, sitenize ziyaretçi mi çekmek istersiniz, çabucak sipariş vermelerini mi istiyorsunuz?

 

İyi tasarlanmış broşür örnekleri incelemesinde de fark edeceğiniz gibi tüm bu unsurların broşür hazırlama aşamasında belirlenmiş olması gerekir. Bu soruları detaylı olarak değerlendirip cevapladıktan sonra, broşür hazırlama aşamasına geçebilirsiniz.

 

broşür örnekleri

 

Broşür Hazırlama Esnasında Öncelik Sıralaması Yapın

 

Mesajınızın potansiyel müşterilerinize etkili olarak aktarılması ve broşürün insanları doğru yönlendirdiğinden emin olmak için bilimsel araştırmalar tarafından ortaya konmuş bir yapıda ilerlemenizde fayda vardır.

 

Formülümüz: DİAE (Dikkat, İlgi, Arzu, Eylem) Reklam araçlarıyla insanların ilgisini çekmek için, uygulanması gereken şeylerin sıralamasını bu şekilde yapabiliriz.

 

Dikkat: Etkili ve çabucak dikkat çekin. Kendinize, potansiyel müşterilerinizin dikkatini neyin çekeceğini sorun. Başarılı broşür örnekleri öncelikle insanların ilgisini çabucak çekebilen mesajlarla giriş yaparlar.

 

İlgi: Dikkat çektikten sonra ilk iş, broşür reklamınızda bahsettiğiniz ürünlere ilgiyi korumaktır. Ürün veya işinizin onlara sağlayacağı avantajları söyleyerek potansiyel müşterilerinizin ilgisini koruyun.

 

Arzu: İnsanların, ürünlerinizi arzulamasını sağlayın. Onları, ihtiyaçlarını karşılama konusunda en iyisi olduğunuza ikna edin. Bu konuda piyasada çok başarılı broşür örnekleri vardır. Onları inceleyip kendi işiniz için ilham alabilirsiniz.

 

Eyleme geçirin: İnsanların ürünlerinizi satın almalarını veya sizinle iletişime geçmelerini kolaylaştırın. Bunu kolayca yapabileceklerini de söyleyebilirsiniz.

 

Broşür içeriğini yukarıdaki maddelere göre hazırlarsanız, amacınıza ulaşma ihtimaliniz çok büyük ölçüde artacaktır.

 

Broşür ölçüsü ve tarzınızı belirleyin

 

Broşür hazırlama aşamasında çıkardığınız özet bilgilendirme yazısına göre kullanacağınız broşür ölçülerine karar verebilirsiniz. Basit A5 broşür veya A4 broşür mü kullanacaksınız? Veya yarım bir katlamalı broşür mü olacak yoksa altı panelli bir broşür mü tercih edeceksiniz? Broşür tasarımınıza başlamadan önce bir kâğıt parçasına tasarım fikirlerini çizmek yararlı olabilir.

 

Broşür baskı için kaliteli malzeme kullanın

 

Dijitalbaskievi.com olarak bizler sektördeki 23 senelik tecrübemizle, binlerce firmadan tasarımcı ve pazarlama uzmanlarına uygun fiyatları ve kaliteli malzeme ile broşür baskı hizmeti verdik. Her projemizde son teknoloji ürünü baskı makineleri ve yüksek kaliteli malzemeler kullanırız. Sizin için en uygun broşür örnekleri, ölçüleri ve fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıdaki numaradan bizi arayabilir veya e-posta göndererek fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

 

Tel: +90 216 577 00 77

 

Email: info@matbaasayfasi.com

 

Yorum yap