Afiş Tasarımı İçin Baskı ve Reklam Afişleri Matbaa Hizmeti

Yazan fatiherdem 04/12/2018 0 Yorum Matbaa ve Baskı,

afiş tasarımı ve reklam afişleriAfiş, bir mesajı topluluklara iletmenin en eski ve en etkili araçlarından biridir. Böylesine etkili ve uygun fiyatlı olması sebebiyle iş hayatında da sıkça kullanılan reklam afişleri, hedef kitleniz üzerinde bir farkındalık oluşturmak ve satış kiralama ilanlarınızı hızlı bir şekilde hayata geçirmek için çok idealdir.

 

Reklam afişleri en eski ve yaygın kullanılan tanıtım araçlarından biridir. 19. Yüzyılın başlarında askere personel toplama, düşünceleri topluma yayma, ürün tanıtımları ve siyasi parti reklamları yapmak için kullanılmıştır.

 

Bu kadar yaygın olarak tercihe edilen reklam afişleri, matbaa ve grafik tasarıma kadar birçok alanı beraberinde geliştirmiştir diyebiliriz. Basit yazı biçimleri tercih etmek, yazı miktarını en az seviyede kullanmak, uzaklardan bile görülebilecek kadar sade bir tasarım gibi yaklaşımlar; afiş ve pankart uygulamalarının ilk kullanılmasından itibaren uygulanan ve halen de geçerliliğini muhafaza eden kurallardır. Peki, nedir bu etkili afiş tasarımı için uygulanan kurallar? Hemen açıklamaya başlayalım.

 

Afiş Tasarımı İçin Görsel Hiyerarşi Kullanmak

 

Afiş tasarımı söz konusu olunca, insanlar etrafta dikkat aralığı kısa olan birçok pazarlama aracı görüyorlar. Reklam afişleri için iyi bir başlık ya da dikkat çekici bir resim ön planda olmalı. Afiş başlığı koyu ve büyük olmalıdır. Başlık bölümünde insanları, afişi okumaya değer olduğuna ikna etmelisiniz. Bunun için hazır cevap ve çarpıcı bir yaklaşım sergilemekten çekinmeyin.

 

Afiş Tasarımı En Önemli Bilgi İle Başlasın

 

Size çok basitmiş gibi gelebilecek bu kuralımız, bir etkinlik için afiş tasarımı yapıyorsanız; yer, zaman ve etkinliğinizin ismi gibi bilgileri kullanacaksınız çok önemlidir. Bir de sosyal medya ve website adresi, e-posta ve telefon gibi iletişim bilgilerine yer vermeniz gerekebilir. Az olsun, öz olsun diye bir deyim vardır. Afiş tasarımı için de bu aynen geçerlidir. Dolayısıyla reklam afişi tasarımını kamyon dolusu bilgiyle doldurmak yerine en önemli mesajınızı verdikten sonra, daha fazla bilgi almak isteyen insanlara kısaca yol göstermek en doğru olan stratejik afiş tasarım şeklidir.

 

Afiş Üzerindeki Yazılar Kolay Okunabilmelidir

 

İyi bir reklam afişi üzerindeki yazılar uzaktan bile kolayca okunabilir olmalıdır. Açık bir yazı tipi kullanıp, yazı boyutunu olabildiğince büyük tutun. Daha fazla bilgi eklemeniz gerekiyorsa, uzun cümleler yerine madde imlemeleri kullanın.

 

Harekete Geçirici Mesaj Kullanın

 

Afiş üzerinde en önemli mesajı vurguladıktan sonra, bir internet sitesi veya telefon numarası belirterek şimdi arayın, hemen rezervasyon yapın gibi okuyucuyu eyleme geçmesi için cesaretlendiren ifadeler kullanmak iyi bir afiş tasarımı için en önemli kurallardan biridir.

 

Afiş Tasarımı İçin Son Kontrolleri Yapın

 

Afiş görünümüne genel olarak baktıktan sonra, yazım ve noktalama kuralları için bir kez daha kontrol edin. Reklam afişleri için her zaman çifte kontrol yapın. Siz tasarımı baskıya göndermeden önce başka birinden daha okumasını isteyin.

 

En Uygun Afiş Baskı Fiyatları

 

Hazırladığınız afiş tasarımınızı baskı için matbaaya göndermeye hazırsanız, en uygun fiyatlarla en kaliteli afiş baskı hizmetini size sunmak için Dijital Baskı Evi olarak daima hazırız. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde kavrayıp onlara en kaliteli hizmeti vermek temel ilkelerimizdendir. Bu zamana kadar müşterilerimize iç ve dış mekan için uygun, A4 boyutundan büyük billboardlara kadar çok çeşitli ölçülerde afiş baskı hizmeti verdik.

 

Dijital baskı ve matbaa çalışmalarımızda yalnızca son teknoloji ürünü baskı makineleri ve yüksek kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Afiş baskılarını hava koşullarına dayanıklı ve su geçirmez malzemeler üzerine basarız.

 

Siz de kaliteli ve uygun fiyatlı afiş baskı hizmeti arıyorsanız hemen bize ulaşıp, istediğiniz ölçü ve özellikleri belirterek fiyat teklifi alabilirsiniz. Deneyimli kadromuz en kısa sürede sizinle iletişime geçip ihtiyacınız olan reklam afişleri konusunda size yardımcı olacaktır.

 

Tel: +90 216 577 00 77

 

Email: info@matbaasayfasi.com

 

Matbaa ve Dijital Baskı İpuçları:

https://www.dijitalbaskievi.com/blog/brosur-ornekleri

Yorum yap