DAVETİYE

Yazan dogan 02/07/2018 0 Yorum Matbaa ve Baskı,

 

 

DAVETİYE NEDİR?

 

Toplantı, konferans, seminer, gezi, nişan, sünnet, düğün ve açılış gibi etkinliklere katılması istenen kişilere bu etkinliği duyurma amacıyla yazılan kısa yazılardır. Davetiyeler genellikle özel olarak hazırlanmış davetiye kartlarına basılır ve seçilen kartın davetin niteliğine uygun olmasına dikkat edilmelidir.

 

Bir davetiye metninde kimin, kimi, nereye, ne zaman çağırdığı eksiksiz olarak yer almalıdır. Adresin özellikle açık yazılmalıdır. Gerek görülürse ulaşım için bir irtibat numarası da eklenebilir. Davetin türüne göre özel olarak belirtilmesi gereken hususlar varsa bunlar da belirtilmelidir. (Davetiyenin kaç kişilik olduğu, çocuk getirilip getirmeyeceği, özel kıyafet giyilip giyilmeyeceği, yemeğin olup olmadığı, ulaşım imkanı, programın süresi, davete cevap istenip istenmediği vs. gibi) Davet edilen kişiye programda açılışı yapmak, nikah şahitliği yapmak, oturum başkanlığı yapmak gibi özel bir görev verilecekse bu durumun belirtilmesi şarttır.

 

Davetiye hazırlıklarında dikkat edilmesi en önemli nokta davetiyeye basılacak bilgilerin tam ve doğru olmasıdır. Tasarım aşamasında da, baskıya verilmeden önce de mutlaka kontrol edilmeli, müşteri tarafından onay verilmelidir.   

 

Etiketler: Davetiye

Yorum yap